Kryefaqja Etiketat Lek Pervizi

Etiketë: Lek Pervizi

Guljem Deda/ Si i shpëtoi vdekjes në kënetën e Maliqit dhe...

Tregim-dëshmi kushtuar intelektualit të shquar shkodran Prof. Guljem Dedës, i cili përballoi 45 vjet burg e internim, ku në ato kushte të pamundura përktheu...

Lek Pervizi: Ferri i ditëve në errësirën e bodrumeve të Porto...

Dëshmia e Lekë Pervizit për kampin e Porto-Palermos. "Ushqimi ishte për faqe të zezë; buka ishte e qullët si marmalatë. Na trajtonin shumë keq....

Cuklina, nëna fatkeqe që humbi dy fëmijët brenda pak minutash

Historitë e tmerrshme të kampit të internimit në Tepelenë, atje ku humbën jetën qindra fëmijë, gra e pleq Nga Lek Pervizi Tepelena u damkos me njollën...

Qamil Merlika: Ju rrëfej si vdiqën fëmijë e pleq në kampin...

“Kam parë me sytë e mi, kur vdiq nëna e Prenk Pervizit. Ajo nanë që i kishte dhënë bukë gjithë Veriut, vdiq vetë urie” Një...

MË TË LEXUARAT

NDIHMO
Translate »