Kryefaqja Etiketat “Kujto”

Etiketë: “Kujto”

Kërkimet për viktimat e zhdukura të komunizmit, peng i përplasjes mes...

Tri dekada pas rënies së komunizmit, familjarët e personave të zhdukur kërkojnë ende të mësojnë se si u vranë dhe ku u varrosën të dashurit...

Dëshmi/ Klora Merlika: Ju tregoj për Turanin, ku vdiqën 25 fëmijë...

Një e mbijetuar 88 vjeçare, Klora Merlika, bashkëshortja e Fatos Merlikës, djalit të ish-kryeministrit Mustafa Merlika, ishte 10 vjeç kur u internua nga Shkodra...

“Zbardhja e krimeve të komunizmit në epokën digjitale", një konferencë ndërkombëtare...

"Zbardhja e krimeve të komunizmit në epokën digjitale”, konferencë shkencore nga fondacioni "Kujto", të hënën më 16 korrik në orën 10:00 në sallën “Akernia”...
NDIHMO
Translate »