Kryefaqja Etiketat Krimet e komunizmit/ Vasil Zoga: Mehmet Shehu ma drejtoi pistoletën në sy

Etiketë: Krimet e komunizmit/ Vasil Zoga: Mehmet Shehu ma drejtoi pistoletën në sy

Dëshmia/ Vasil Zoga: Mehmet Shehu ma drejtoi pistoletën në sy

Vasil Zoga është një nga viktimat e krimeve komuniste duke përjetuar një kalvar mundimesh nga persekutimi dhe dënimi në Spaç. Gjithçka nisi me pushkatimin...
NDIHMO
Translate »