Kryefaqja Etiketat Komunizmi

Etiketë: komunizmi

“Më varën kokëposhtë lidhur me kufomën e një kleriku”/ Historia...

Torturat që regjimi komunist ka përdorur në hetuesi, kalojnë përtej çdo makabriteti që mund të imagjinojë mendja e njeriut. Qazim Dervishi, atleti i parë...

Video: Ja rradhët e qumështit në Shqipërinë komuniste

Varfëria ekstreme, uria dhe dhuna fizike e psikologjike, ishin shoqëruese të gjithë viteve të komunizmit në Shqipëri. Por vitet ’80 njihen si kulmi i...
NDIHMO
Translate »