Kryefaqja Etiketat Havzi Nela

Etiketë: Havzi Nela

9 gusht 1988, fjalët e fundit të Havzi Nelës, para se...

Më 9 gusht 1988 ministri i Punëve të Brendshme, Hekuran Isai, nxori urdhrin për ekzekutimin e vendimit të gjykatës, me varje në litar të...

Në 30-vjetorin e ekzekutimit

Nga Reshat Kripa Havzi Nela U vra poeti. Përse u vra? Mos vallë kishte kryer ndonjë krim? Jo. Ai shkruante vetëm vargje. Shkruante për lirinë, për atdheun,...

Dosja e Havzi Nelës, 21 vjet burgje e ridënime deri sa...

1967/Arratisja e Havzi Nelës dhe kthimi i tij nga jugosllavët. 1975/Ridënimi i Havzi Nelës në Spaç, për deklarimet proamerikane e proeuropiane. 1975/Deklaratat e Havzi...
NDIHMO
Translate »