Kryefaqja Etiketat Dushan Mugosha

Etiketë: Dushan Mugosha

Si e torturoi Dushan Mugosha deri në vdekje të riun nga...

Krimet e partizanëve/ Katër orë nën tortura të tmerrshme vetëm se ishte nga Devolli dhe sipas Mugoshësh “devollinjtë ashtu e donin se kishin qenë...

Lufta dhe tradhëtitë mes Enver Hoxhës, Mehmet Shehut e Tuk Jakovës...

Ka qënë e ashpër lufta brenda rradhëve të partizanëve gjatë luftës antifashiste, po aq sa ç’ishte më pas dhuna diktatoriale e Enver Hoxhës mbi...
NDIHMO
Translate »