Kryefaqja Etiketat At Zef Pllumi

Etiketë: At Zef Pllumi

At Gjergj Fishta, poeti pa varr i strukur në kujtesën e...

“Me ty, Patër Gjergj, kombi naltësohet dhe madhënohet para popujve të tjerë, prandaj sot krejt populli shqiptar të përulet, djelmnia intelektuale vajton humbjen Tande...

At Zef Pllumi: Si i përdori hetuesi Shyqyri Çoku fjalët e Enver...

Një prej hetuesve të periudhës së komunizmit, Shqyri Çoku, është përshkruar me mjeshtëri  në librin “Rrno vetëm për me tregue” nga At Zef Pllumi,...

Foto dëshmi, bastisjet e shtëpive shkodrane nga partizanët në dhjetor 1944

Kontrollet e partizanëve shtëpi më shtëpi në Shkodrën e pas Luftës, me pretekstin për të kërkuar “reaksionarë” të fshehur apo të dyshuar si kundërshtarë...
NDIHMO
Translate »