Kryefaqja Etiketat Telemak Dilo

Etiketë: Telemak Dilo

Telemak Dilo: Torturat e tmerrshme që më bëri hetuesi Skënder Konica

Ditai i Telemak Dilos/ Dhjetor 1946, rrëfimet për periudhën e vështirë të hetuesisë, llojet e torturave të paimagjinueshme që ushtruan gjatë marrjes së tij...

Telemak Dilo: Në Kampin e vdekjes në Vloçisht, ku të...

Kujtimet e Telemak Dilos per vuajtjet e të burgosurve në kampin e Vloçishtit, punën e rëndë, torturat dhe urinë... 13 MAJ 1948 Një muaj pas dënimit,...
NDIHMO
Translate »