Kryefaqja Etiketat Ndrek bazhdari

Etiketë: Ndrek bazhdari

Nga bankat e shkollës, pas hekurave të burgut komunist

Nga: Luljeta Progni Ishin rebelë, të pabindur, ëndërrimtarë. Ishin po aq të vrullshëm sa janë të gjithë gjimnazistët. Guximtarë deri në atë pikë sa të...

Muret e qelisë ishin të shkruara me gjak: “Amanet fëmijët, nesër...

Ndrekë Bazhdari: Isha vetëm 17 vjeç kur para meje u shfaq një burrë dhe më tha: “Unë jam Feçor Shehu. Në emër të Popullit,...
NDIHMO
Translate »