Kryefaqja Etiketat Lufta kunder fese

Etiketë: lufta kunder fese

Urdhri i diktatorit: Të ndalet festa e Bajramit dhe Pashkëve

"Lufta kundër fesë duhet të trajtohet edhe sipas krahinave të vendit, sipas fshatrave, lagjeve e familjeve të veçanta, sepse edhe shkalla e besimeve fetare...

Dokumente të rralla të vitit 1955: Si ndikoi Moska për zhdukjen...

Feja dhe besimet në Shqipëri u paraqitën si shqetësim për regjimin komunist që në vitet e para të pasluftës. Besimi në Zot dhe të...
NDIHMO
Translate »