Kryefaqja Etiketat Genc Leka

Etiketë: Genc Leka

Urdhri i Kadri Hazbiut: Genc Lekën e Vilson Blloshmin pushkatojini në...

Ky është urdhri për ekzekutimin e Genc Lekës  dhe Vilson Blloshmit, firmosur nga Kadri Hazbiu me 16 korrik 1977. Vetëm një ditë pas këtij...

Ekzekutimi i poetëve

40 vjet pas pushkatimit, ja vargjet e guximshme të Vilson Blloshmit Kete vit u shënua 40-vjetori i ekzekutimit të dy poetëve Vilson Blloshmi dhe Genc...
NDIHMO
Translate »