Kryefaqja Etiketat Dy ditë lirie me katër të vrarë dhe 66 të ridënuar

Etiketë: dy ditë lirie me katër të vrarë dhe 66 të ridënuar

Revolta në Burgun e Spaçit, dy ditë lirie me katër të...

Më 21 maj 1973 në Burgun e Spaçit, në repartin 303 pati një incident mes një të dënuari dhe gardianit të burgut dhe kjo...
NDIHMO
Translate »