Kryefaqja Etiketat Diktatura komuniste

Etiketë: diktatura komuniste

Muret e qelisë ishin të shkruara me gjak: “Amanet fëmijët, nesër...

Ndrekë Bazhdari: Isha vetëm 17 vjeç kur para meje u shfaq një burrë dhe më tha: “Unë jam Feçor Shehu. Në emër të Popullit,...

“Moj nanë…nana jeme.. sa janë ka m’dhamin eshnat…. ”

Janë mundimet e Dom Mikel Beltojës kur torturtohej nga xhelati komunist, Shyqyri Çoku, të cilin e dekoroi qeveria e Edi Ramës, një vit më...
NDIHMO
Translate »