Kryefaqja Etiketat Arrestimi 15 tetor 1975

Etiketë: arrestimi 15 tetor 1975

Ismail Abedin Farka, muzgu i jetës së një inxhinieri 

U arrestua për agjitacion e propagandë me 15 tetor 1975 dhe vuajti 12 vjet burg. “Nga tunelet e piritit në dritën e pasosur”. Kështu mund...
NDIHMO
Translate »