Kryefaqja Etiketat Tortura

Etiketë: tortura

Autokritika e një sigurimsi, “Jam imoral dhe kam torturuar...”

Të dhunshëm, shpesh të pashkolluar, mizorë dhe me një pushtet kriminal që e përdornin si të ishin zotër mbi njerëz të pafajshëm. Ky mund...

Petraq Xhaçka: Më të rënda se torturat fizike në hetuesi ishte...

Dëshmia e inxhinierit të naftës, i dënuar në 1986  "si sabotator" në sektorin e naftës mbi dhunën fizike e psikologjike gjatë procesit të hetuesisë… Kjo...
NDIHMO
Translate »