Ish-boksier. U dënua me 18 vite burg, pasi u kap gjatë një tentative për t'u arratisur në vitin 1962.

Vuante dënimin në burgun e Burrelit, nga, mbrëmjen e 2 gushtit 1967 tentoi të arratisej bashkë me dy persona të tjera. Një prej tyre, Sazan Hadëri u vra nga rojat, ndërsa Dhori Gërnjoti dhe Adem Allçi, u kapën dhe u dënuan, fillimisht me pushkatim dhe pas një dekreti të Kuvendit Popullor, iu fal jeta dhe u dënuan me 25 vite burg.

U lirua në vitin 1987, pas 25 vitesh burg gjithsej.

 

Ju lutem, plotesoni fushat e kerkuara.
Mbyll formen

Ju lutem zgjidhni imazhin qe do te ngarkoni.