E bija e nacionalistit antikomunist Ramazan Habili. Ramazani u arratis në mal. Për këtë arsye, familjen e tij e internuan fillimisht në Berat dhe më pas në Turan dhe Tepelenë. Nexhmija ndërroi jetë në Berat, në moshën 3-vjeçare.

Burimi: Dhimbje, Fatbardha Saraçi Mulleti, botim i ISKK
Ju lutem, plotesoni fushat e kerkuara.
Mbyll formen

Ju lutem zgjidhni imazhin qe do te ngarkoni.