Djali i Jonuz Kacelit, tregtarit të ekzektuar nga regjimi komunist në vitin 1951. Pak ditë pas vrasjes së të atit, familja internohet në Çorovodë të Skraparit, për tre vite.

Ju lutem, plotesoni fushat e kerkuara.
Mbyll formen

Ju lutem zgjidhni imazhin qe do te ngarkoni.

Lajme

Mirvjen Kaceli: Kur e mora vesh se ma pushkatuan babain... isha 6 vjeç dhe nuk e njihja fjalën ekzekutim

“E pashë kur e shtynë dhe e plasën brenda asaj makine, pastaj u nisën me Lexo më shumë