Lindur në Shkodër, ekzekutohet më 15 gusht 1945 me motivacionin kriminel lufte dhe armik i popullit.

Burimi: https://kujto.al/ndue-pali-nuk-me-vjen-keq-qe-une-sot-pushkatohem-prej-vllazenve-te-mij/
Ju lutem, plotesoni fushat e kerkuara.
Mbyll formen

Ju lutem zgjidhni imazhin qe do te ngarkoni.

Lajme

E dënoi me vdekje shoku i klasës Aranit Çela. Ja fjala e fundit para pushkatimit e Ndue Palit

Ndue Pali ishte një i ri nacionalist, ndër të parët që kundërshtuan fashizmin në Shqipëri, Lexo më shumë